مارکت اوردر | انواع سفارش در فارکس

مارکت اوردر آسان ترین روش برای سفارش گذاری در بازار فارکس است در لحظه انجام می شود. همچنین این روش از ریسک بالای برخوردار است.

نحوه سفارش گذاری در بازار فارکس به دو روش مارکت اوردر و پندینگ اوردر انجام می شود که در این مقاله قصد بررسی مارکت اورد را داریم. همچنین انواع سفارش در فارکس را می توانید با کلیک بروی لینک مطالعه کنید.

ابتدا این دو تعریف کوتاه از بررسی می کنیم

اوردر چیست؟ نحوه ورود و خروج از بازار را اوردر می گویند یا می توان گفت اوردر به معنای سفارش یا دستور است.

نرخ لحظه ای چیست؟ نرخ بازار بین بانکی یا قیمت بدون درنظر گرفتن هیچ گونه اسپرد را نرخ لحظه ای می گوییم.

مارکت اوردر چیست

سفارش گذاری به قیمت بازار را مارکت اوردر market order می گویند به عبارت دیگر ورود به بازار با توجه به آخرین قیمت ارائه شده در چارت را مارکت اورد می گویند.

نحوه سفارش گذاری در فارکس

مارکت اوردر شامل دو دستور یا سفارش می باشد بای buy و سل sell ، همان خرید و فروش که با توجه به نرخ لحظه ای بازار انجام می شود.

اوردر یا سفارش خرید در فارکس

قرار دادن دستور خرید در قیمت لحظه ای بازار با فکر و هدف رشد قیمت در بازار را اوردر خرید buy order می گویند.

مثال برای اوردر خرید

فرض کنید در جفت ارز یورو دلار قرار داریم و نرخ لحظه ای بازار عدد 1.2500 را نشان می دهد، بنابراین اگر نظر ما به رشد بازار باشد در این قیمت اوردر خرید را فعال می کنیم و موقعیت برای ما باز می شود.

البته اگر با اسپرد آشنا باشید متوجه هستید که بروکر در پلتفرم معاملاتی قیمتی بالاتر از نرخ لحظه ای برای خرید درخواست می کند که به Ask معروف است و این اختلاف قیمت بخشی از هزینه های فعالیت در این بازار است.

اوردر یا سفارش فروش در فارکس

سفارش یا دستور فروش در نرخ لحظه ای بازار که با فکر کاهش قیمت به سطوح پایین تر گرفته می شود را اوردر فروش یا sell order می گویند.

انواع سفارش گذاری در لحظه

مثال برای سفارش یا اوردر فروش در فارکس

فرض میگیریم در جفت ارز یورو دلار چارت قیمت 1.2300 را نشان می دهد و ما در نظر داریم که قیمت کاهش پیدا می کند با استفاده از دستور یا سفارش sell order این تصمیم را عملی می کنیم .

همان طور که می دانید، این مثال بدون در نظر گرفتن اسپرد در معامله است تا به ساده ترین شکل ممکن بیان شود، اما یک مثال را هم با اسپرد بررسی می کنیم، اسپرد شامل دو قیمت یکی بالاتر از نرخ لحظه ای ask و یکی پایین تر از قیمت لحظه ای bid است. زمانی که تصمیم به خرید می گیریم اسک قیمتی است که باید بپذیریم و همچنین در هنگام فروش بید قیمتی است که اوردر فروش در آن قرار می گیرد.

به عنوان مثال قیمت پیشنهادی EUR / USD در حال حاضر 1.2130 و قیمت درخواستی 1.2132 است. اگر بخواهیم EUR / USD را در بازار خریداری کنید، با قیمت 1.2132 به ما فروخته می شود. ما روی خرید کلیک می کنیم و سیستم عامل معاملاتی بلافاصله سفارش خرید را با همان قیمت انجام می دهد.

یا در جفت ارز GBPUSD اگر قیمت پیشنهادی 1.3450 و قیمت درخواستی 1.3452 باشد، اگر قصد فروش داشته باشیم اوردر فروش در قیمت 1.3450 فعال می شود.

معامله به سبک مارکت اردر

رسیدن به این نتیجه که چه زمانی و در چه قیمتی باید فروش یا خرید را انجام داد بستگی زیادی به استراتژی و نگرش معامله گر دارد، اما موضوعی که خیلی مهم است، داشتن یک برنامه مشخص برای استفاده از هر ابزار و یا امکانی در فارکس یا هر بازار مالی دیگر است. معامله به قیمت بازار رابطه مستقیم با احساسات غالب بر فرد دارد.

  • ماهیت مارکت اوردر، معامله در لحظه است، البته ممکن است خیلی از معامله گران برای این نوع از سفارش برنامه داشته باشند.
  • احساسات نیز در لحظه بر تصمیمات ما به عنوان تریدر تاثیر می گذارد و مسیر ما کنترول پوزیشن را تحت شعاع قرار می دهد.
عباس رفیعی
عباس رفیعی
علاقه به موج ها و نمودار باعث جذب من به تحلیل و بازارهای مالی شد و در تلاش برای بهترین ها هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *